Hliníkové dvere

Hlavnou výhodou hliníkových okien a dverí sú výborné technické a statické parametre, malá tepelná rozťažnosť, výborná statika. Sú vhodné na všetky typy stavieb, či už školy, nemocnice, rodinné domy a administratívne budovy, takisto v prípade nadrozmerných okien, dverí, ktoré sú vystavované väčšej námahe – spoločné priestory, vchody do bytoviek, fasádne steny a využiteľnosť v prípade, kde končia možnosti plastových okien.

Hliníkové okná a dvere sa vyrábajú v dvoch základných verziách – studený hliník a teplý hliník. Studený hliník – sa skladá z jednej hlavnej komory – profilu, ktorý je priečne rozdelený na viacero komôr. Teplý hliník je zložený z dvoch komôr navzájom od seba oddelených. Oddeľuje ich plastové jadro, ktoré zabezpečuje prerušenie tepelného mostu.
Na výber máte z troch hliníkových systémov – Cortizo, Ponzio, Yawal.

Hliníkové dvere Yawal

tm623 – komorové hliníkové dvere YAWAL TM62

Trojkomorová séria s prerušeným tepelným mostom, hĺbka rámov 62mm, krídel 72mm.

Tepelnoizolačné vlastnosti Al. profilov podľa DIN 4108 k U= 2,9 W/m2K, zvukovoizolačné vlastnosti podľa DIN 4109 RW=47dB. Tesnenie EPDM.

Systém je vhodný na výrobky, kde sa požaduje vyššia pevnosť a stabilita. Dvojmateriálové tesnenia zaručujú dokonalú tesnosť.

tm743 – komorové hliníkové dvere YAWAL TM74

Trojkomorová séria s prerušeným tepelným mostom, hĺbka rámov 74 mm, krídiel 83 mm.

Tepelnoizolačné vlastnosti Al. profilov podľa DIN 4108 k U= 1,8 W/m2K, zvukovoizolačné vlastnosti podľa DIN 4109 RW=47dB. Tesnenie EPDM. Povrchová úprava u Al. profilov je uvažovaná v škále RAL.

Systém je vhodný na výrobky, kde sa požaduje vyššia pevnosť a stabilita. Dvojmateriálové tesnenia zaručujú dokonalú tesnosť.